Kožené čižmy

Kožené čižmy zrejme nikdy nebudú mimo módu. Sú nesmrteľné rovnako ako aj kabelky z kože. Ženy ich milujú pre všestranné využitie a ich praktické nosenie. Veď sami dobre viete, že starostlivosť o kožu je pomerne jednoduchá – postačí iba mäkká handrička. Pri väčšom znečistení existujú prostriedky ktoré koži vrátia lesk.

Podobne je to aj s čižmami ktoré sú vyrobené z kože. Už niekoľko rokov sú najpredávanejšie a trh ich ponúka nespočetne veľa. Sú vysoké čižmy z kože, obľúbené kotníkové čižmy sú kožené a aj kovbojské čižmičky sú prevažne z kože. Vyzerá to tak, že koža je naozaj všade.

Čižmy z kože majú svoje výhody. Koža je nepremokavá takže daždivé počasie vás už neprekvapí a nohy zostanú v suchu aj pri jesennom lejaku na ceste domov. Aj keď je koža pomerne studená, čižmy sú spravidla podšité ešte výstelkou ktorá nohy zohrieva a drží v teple. Pravé čižmy na zimu majú vnútro obšité vrstvou kožušiny. Teplo vám teda rozhodne bude.

Tieto čižmy ženy milujú možno aj preto, že ich nájdeme vo rôznych farebných prevedeniach od klasickej čiernej až po rôzne vzory krokodílov. Poznáme kožené čižmy biele, tradičné čierne, zmyselné červené, výrazné žlté, kovbojské hnedé, krokodílie zelené alebo s motívom leoparda. Je si z čoho vyberať takže zaručene budete zladená z celkovým outfitom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *