Vysoké čižmy

Názov vysoké čižmy sa dá rozobrať z dvoch hľadísk – buď ide o čižmy s vysokou sárou alebo máme na mysli vysoké opätky. Tá prvá možnosť znamená, že ide o čižmy ktoré majú vysokú sáru ktorá často krát siaha nielen po kolená, ale aj nad ne. Dobre sa hodia k mini sukni alebo k úzkym rifliam, prípadne k legínam ktoré sú túto sezónu mimoriadne trendy.

Vysoké čižmy sú najviac spájané s vysokými opätkami. Každá žena má však iný meter na to, kedy sú čižmy ešte na nízkom opätku a kedy naopak, ide už o vysoký opätok ktorý si neobuje. Vo všeobecnosti platí, že vysoké sú najmä čižmy na tzv. ihličkovom opätku.

Najčastejšie ide o čižmy z kože ktoré majú niekoľko centimetrov vysoký opätok. Možno by sa zdalo, že sa nebudú nosiť pohodlne ale opak je mnohokrát pravdou. Všetko závisí od kvalitnej podrážky ktorá bude chrániť chodidlá a špičky pri chôdzi. Takýto druh obuvi sa hodí napríklad k sukniam alebo k zimnému kabátu. Kvalitné kožené čižmy na vysoko opätku vám určite dodajú sebavedomie.

Stále populárne sú aj čižmy kovbojské ktoré majú niekedy naozaj vysoké opätky. Aj napriek tomu ich ženy rady nosia. Skvele sa hodia k bežnému noseniu do mesta a vkusne dopĺňajú rifle či nohavice tesne nad kolená. Zvyknú byť ozdobené rôznymi prackami a zipsmi.

Tieto čižmy nájdete počas zimy všade. Doprajte si niekedy aj vy vysoké opätky. Majú svoje čaro!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *